Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi

SAÇ TİPİNE GÖRE ŞAMPUAN SEÇME REHBERİ

Hangi Şampuan Hangi Saç Tipi?

Herkesin kendine göre saç tipi var ama kimsenin kendine özel şampuanı maalesef yok. Fakat bazı ufak detaylarla herkes kendi saç tipine göre özel olarak geliştirilmiş, hatta kişiselleştirilmiş şampuanı bulabilir. Mesela mor şampuan arayanlar ile dökülme, elektriklenme, yıpranma gibi sorunlara çare olacak şampuanı arayanlar asla birbirleriyle aynı şampuanı kullanmamalı. Bu yüzden önce şampuanlarla ilgili genel bir bilgilendirme yapıp ardından saç tiplerine ve sorunlara özel şampuan çeşitlerine bakalım.

Doğru Şampuan Hangisidir?

Piyasada binlerce şampuan çeşidi mevcut. Bunların fiyatları, renkleri, markaları farklılık göstermekte. Haliyle tabii ki kalite ve fayda oranları da aynı orantıda farklılık gösteriyor.

Öncelikle hangi saç tipine sahip olursanız olun, cilt sağlığınız ne durumda olursa olsun, şunu sakın unutmayın ki, sülfat saçın ve saç derisinin düşmanıdır. Aradığınız şampuan hangisi olursa olsun, hangi marka ürünlerini kullanırsanız kullanın ama kesinlikle sülfatsız bir şampuan kullanmaya dikkat edin.

Boyalı Saçlar İçin

Boyalı ve işlem görmüş saçların görüntüsü harika ama o muhteşem görselliğin ardındaki dertleri gelin bir de kullananlara sorun. Akması ayrı, turunculaşması ayrı dert. Boyanın sağlıklı ve parlak bir görünümle uzun ömürlü bir yaşam sürmesi ve bütün bunlar olurken saçınızın da zarar görmemesi kullanacağınız şampuanın gücüne ve doğallığına bağlı. Böyle bir saç tipiniz varsa asla doğal olmayan ürünlere bakmayın. Bu konuda sizin için en güzeli, doğal bakım yapabilen şampuandır. Zaten sülfatsız olacak demiştik, haliyle içinde paraben, silikon, parafin de olmamalı ve doğal içerikle üretilmeli. Böylece saçlarınız beslenip güçlenirken, doğal, ipeksi ve parlak görünecektir. Öte yandan saçınızdaki boyanın ömrü uzarken, işlem esnasında yıpranan saçlarınız eski gücüne kavuşacaktır. Piyasada şimdilik Mousson’un mor şampuanı haricinde başka mor şampuan yok. İşlem görmüş ve yıpranmış saçlar için de yoğun keratin bakımı yapmanız, hayalinizdeki saçlara kavuşmak için büyük öneme sahiptir. Bu sebeple buradan Mousson’un İntense Keratin & Orchide serisini inceleyebilir, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca sülfatsız mor şampuan deneyimini de muhakkak yaşamanızı öneririz.

Kepek Sorunu ve Kepeğe Karşı En Etkili Şampuan

Kepek sorunu hayatı zehir edebiliyor, çözümler ise sonsuz denebilecek kadar çok. Fakat doğal, sülfatsız ve güçlü bir çözüm arıyorsanız, Mousson’un Kepeğe karşı etkili çözüm sunan, doğal içerikli ve bitkisel bakım yapan şampuan ailesine göz atmanızda yarar var.

Saç Dökülmesi Sorunu ve Hızlı Saç Uzatan Ürünler

Saç dökülmesi sorunu bir noktadan sonra insanların psikolojisini bile bozabiliyor. Bu noktada en önemli unsur, saç ve cildinize uyguladığınız krem, maske, şampuan gibi ürünlerin sülfatsız, doğal ve bitkisel oluşu. Mousson’un vegan, doğal ve sülfatsız ailesi, saçlarınızı besleyip güçlendirir ve uzamasına yardımcı olur. Hair gro ürünü ise, tamamen bitkisel olup doğal içeriğiyle saçlarınızın hızla büyümesine ve gözle görülür fark elde etmenize olanak sağlar.

Kıvırcık ve Dalgalı Saçlar için Bukle Belirginleştirme

Dalgalı saçların en büyük ihtiyacı, buklelerin belirginleşmesini sağlayacak, sönük bukleleri canlandıracak bir bakım ailesidir. İçindeki bal, doğal propolis ve taze narenciye meyveleriyle tamamen doğal bu seri, saçlarını dalga dalga dalga, dalga dalgalandırmak isteyenler için geliştirildi. ????

Vegan Şampuanların Yükselişi: Mousson Laboratuvarları'nın Bitkisel Formülleri

Mousson vegan şampuanları, saçınıza doğal bakım sunar. Etik ve etkili bir seçim için Mousson'un vegan şampuanlarını keşfedin!

Mor Şampuanın Gücü: Mousson ile Saçlarınızda Devrim Yaratın!

Mousson Mor Şampuan, sarı ve gri saçların bakımını yapar, turunculaşmayı önler. Saçınıza parlaklık ve canlılık katar. Deneyin, farkı görün!

Sülfatsız Şampuanın Faydaları ve Zararları

Sülfat saç ve saç derisinin dogal yapısını bozar, tahriş eder ve kurutur. Bununlada kalmaz

Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi

Herkesin kendine göre saç tipi var ama kimsenin kendine özel şampuanı maalesef yok. Fakat bazı

Tuzsuz Şampuan Kullanmak Tek Başına Yeterli mi?

Şampuanların içinde zararlı kimyasallar olduğunu biliyoruz, bu sebeple sülfatsız parabensiz

3 Adımda Mor Şampuan Nedir, Nasıl Kullanılır?

Saçlarınız ne yazık ki ilk boyandığı günkü ton ve renkte kalmaz. İlk yıkamadan itibaren

Curly Girl Method Hakkında Her Şey!

Curly girl method yani kıvırcık kız metodu hayatımıza Lorraine Massey’in kıvırcık saçlar

Vegan Şampuan Hakkında Merak Edilen Her Şey

Vegan şampuan, içeriğinde direkt ya da dolaylı yoldan, hayvanlardan elde edilmiş herhangi bir ürün ya da bileşen olmayan şampuan anlamına gelmektedir.

Doğal İçerikli Şampuan Nasıl Olur? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Doğal içerikli şampuan çeşitleri; sülfat, paraben ve buna benzer kimyasal maddeler barındırmayan Vegan şampuan diye de bilinen tamamen temiz içerikli olması nedeniyle kimyasal şampuanlarla aynı temizleme etkisini gösterir.

Saç Bakımında Devrim: Mousson ile Sağlıklı Saçların Sırları

Saçlar, kişisel bakım rutinlerimizin vazgeçilmez bir parçasıdır ve sağlıklı saçlara sahip olmak, hem kendimizi iyi hissetmemize hem de iyi görünmemize yardımcı olur.

Saç Bakımı: Güzel ve Sağlıklı Saçların Sırları

Saçlar, kişisel bakım rutininin ve genel görünümün önemli bir parçasıdır. Güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmak, doğru saç bakımı tekniklerini ve ürünlerini kullanmakla mümkündür.

Saç Kremi Kullanmanın Püf Noktaları: Saçlarınıza Mousson Dokunuşu

Saç bakımı, sağlıklı ve güzel saçlar için önemli bir adımdır. Saç kremi, saçların nemlenmesine, beslenmesine ve kolayca taranmasına yardımcı olan önemli bir üründür.

Bakım Şampuanı: Saçlarınızı Canlandırmanın Yolu

Bakım şampuanı, saçların sağlıklı, parlak ve güçlü kalmasını sağlamak için özel olarak formüle edilmiş bir saç temizleme ürünüdür.

Saç Bakımı: Güzel ve Sağlıklı Saçların Sırrı

Günlük yaşamın yoğun temposunda, saçlarımız çevresel etkenler, stres ve yanlış bakım uygulamaları nedeniyle yıpranabilir.