3 Adımda Mor Şampuan Nedir, Nasıl Kullanılır?

 

3 Adımda Mor Şampuan Nedir, Nasıl Kullanılır?

 

Saçlarınız ne yazık ki ilk boyandığı günkü ton ve renkte kalmaz. İlk yıkamadan itibaren başlayan ton ve renk bozulmaları bir zaman sonra can sıkıcı bir hale gelmeye başlar. Rengi açılan, sarı, açık sarı, küllü sarı, kumral, beyaz ya da gri gibi renklere boyanan saçlar, sıcak yansımalarla tonunu kaybederek turuncu kızıl gibi tonlara dönüşür. Sizde bu dertten şikâyetçiyseniz bbu hoş olmayan dönüşüme dur demek için geliştirilen mor şampuanla tanışmanın tam da zamanı!

 

 

Mor Şampuan Nedir?

 

Mor şampuan; açılan saç rengiyle kontrast yaratan mor rengi ve özel içeriyle açma işlemi sonucunda kızıllaşan, turunculaşan, sıcak yansımalarda tonunu kaybeden saçlardaki yansımaları eşitleyen şampuanlardır. Mor şampuanın içerisinde bulunan pigmentler, saç rengini nötrler, sıcak yansımaları eşitler, soğuk bir tona taşır ve böylece istenmeyen turunculaşmanın da önüne geçer. Açık sarı, gri gibi saç rengi tercih edenlerin kurtarıcı olan mor şampuanı kullanırken en etkili sonucu almak için dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır.

 

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

 

Sarı saçlar boyamadan belirli bir süre geçtikten sonra ilk zamanki rengini yitirirler. Göze hoş gelmeyen sarı saç rengi, genellikle başarısız boyama işlemleri ile ilişkilendirilse de bundan daha fazlasıdır. Sarı renge boyanan saçlar zamanla hoş olmayan tonlara dönüşebilir. Bunun nedeni tüm saç renklerinin temelinde sıcak notalara sahip olmasıdır.

 

Saçınız ister koyu ister açık renk olsun, açma işleminde her zaman sıcak notalar ortaya çıkar. Sarı saça boyamadan önce gerçekleştirilen açma işleminde elde edilen renk, sarı-turuncu notalardadır. Daha koyu renk saçlarda ise açılan saçın rengi daha çok kırmızımsıdır. Bu nedenle saç stüdyoları her zaman sıcak notaları nötralize etmek için bir ürün kullanır.

 

Kuaför salonundan mükemmel derecede havalı bir sarı saçla çıksanız bile, saçınızda giderek daha sıcak notalar ortaya çıkacaktır. Bu; güneş, klor, duman veya tuzlu suyun da rol oynadığı doğal bir süreçtir. Bu yüzden sarı saçlarınızın ilk günkü mükemmel görüntüsünü korumak için mor şampuanlarla bakım yapmanız gerekiyor.

 

Mor Şampuan Özellikleri

 

“Sarı saçlarda mor şampuan kullanmak neden faydalıdır?” sorusunun net bir cevabı var. Bu şampuanlar içerisinde bulunan mor pigmentler sayesinde saçları turunculaştırmaktan korumaktadır. Bu pigmentler, saçtaki istenmeyen sarı notaları giderebilir. Bu nedenle:

  • Sarı,
  • Beyaz,
  • Gri,
  • Ombre ve
  • Balayaj gibi uygulamalar için ideal bakımı sunarlar.

Mor, renk skalasında sarı rengin zıttı olduğu için saçınızı daha küllü bir hale getirmek için başvurabileceğiniz en geçerli seçenektir. Mor bir şampuan bu nedenle sarı notaları bastırmak için idealdir.

 

Her defasında kuaför salonunda saçınıza işlem yaptırmak yerine pratik ve uygun fiyatlı bir seçenek olan mor şampuanı tercih ederek daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Mor Şampuan Öncesi Sonrası

 

Saçlarınızda sarı boya varsa, sarının doğal veya yapay olmasına bakılmaksızın bakımlı görünmesini istersiniz. Ayrıca trendlere uygun bir görüntü için sarının daha küllü bir tonda durması da beklenecektir. Bu durumda en ideal seçenek, mor şampuanlarla saçlarınıza daha modaya uygun bir görünüm kazandırmaktır.

 

Turunculaşmaya başlamış, güneş ışığında bakımsız ve yapay görünen saç renginin yerini mor şampuan sayesinde daha bakımlı saçlar alacaktır. Ayrıca bu tip şampuan, vurgularda açık rengi desteklediği için ombreli saçlar için de mükemmeldir.

 

Rengi yine doğal nedenlerle pek kalıcı olmayan gri saçları da mor şampuanla daha hoş bir hale getirebilirsiniz. Doğal olarak, gri saçlar bile zamanla sarı renge çalan ışıklarla parlama eğilimindedir. Gri veya beyaz saçlar için mor şampuan, hızlı ve pratik çözümler sağlamaktadır. Mor şampuan öncesinde sarıya çalan saçlarınız bu ürünle birlikte daha hoş renklerde ışıldayacaktır.

 

Gri, küllü veya beyaz saçlarınızı sarı ve turuncu ile renklendirmek istemiyorsanız, mor şampuan o sıcak notalardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

 

Mor Şampuan Çeşitleri

 

Mor şampuanlar, çeşitli saç tiplerine uyum sağlayacak biçimde üretilmektedir. Kuru veya yağlı saçların, güçsüz saçların aynı tip mor şampuanı kullanması gerekmez. Mor şampuan çeşitleri ile saçınıza doğal nemini kazandırırken veya yağlanmasını geciktirirken rengini koruyabilirsiniz.

 

Mor Şampuan Kimler Kullanabilir?

 

Mor şampuan, saçlarında gri, sarı veya beyaz gibi açık-küllü renklerde boya olan herkese uyum sağlayacak biçimde üretilmektedir. Saçı grileştiren şampuan olarak da bilinen bu ürün ile saçlara daha net küllü ve açık tonlarda renkler kazandırılabilirsiniz.

 

Saçtaki turunculaşmayı önleyen mor şampuan kullananlar bu ürünle ilgili olumlu geri bildirimlerde bulunmaktadır. Hızlı ve pratik bir çözüm sağlayan ürün sayesinde saçlarınız yeni kuaför salonundan çıkmış gibi göz alıcı olacak!

 

Mor Şampuan Kuru Saça Uygulanır mı?

 

Mor şampuan, adından da anlayabileceğiniz üzere tipik bir şampuan gibi kullanılmaktadır. Suyla temas eden ürün, tüm saça eşit biçimde yayılacak ve her saç teli için aynı etkiyi almanızı sağlayacaktır. En iyi etki için ürünün üzerinde yazan kullanma talimatlarına uygun bir şekilde uygulama yapmanız önerilmektedir. Şampuanın saça tam nüfuz edebilmesi için birkaç dakika geçmesine ihtiyaç vardır.

 

Mor bir şampuan uygulamadan önce, önce saçı yıkayın veya tamamen ıslatın. Bu aşamada tercihen mor pigmentlerin daha iyi emilmesi için ılık suyla saçı yıkamanız önerilir. Ilık su gözenekleri genişletir, bu da ürünün daha iyi nüfuz etmesini sağlar.

 

Saçınız yağlıysa veya iki kez yıkanmaya ihtiyaç duyuyorsa önce klasik bir temizleme şampuanı kullanabilirsiniz. Daha sonra mor şampuanı alın, uygulayın ancak hemen durulamayın. Ürünü ıslak saçınızda 3 ila 5 dakika bekletin. Maruz kalma süresi elbette ilgili ürüne, saç tipinize ve istenen renk tonuna bağlıdır.

 

Mor Şampuan Nasıl Daha Etkili Olur?

 

En etkili mor şampuan uygulaması, kullanma talimatlarında belirtilmektedir. Talimatlara uygun gerçekleştirilen her işlem anında sonuç verecektir. Bu ürünlerin etkisini arttırmanın yolu ise genellikle birkaç dakika daha fazla saçta beklemesine izin vermekten geçer. Ancak gereğinden fazla bekletmek saçınızın kurumasına neden olabilir.

 

Bakımlı ve havalı görünen saçlar için mor şampuanınızı kullanma talimatında belirtildiği şekilde kullanmanız önerilmektedir.

 

Mor Şampuan Saç Rengini Açar mı?

 

Mor şampuan saç rengini değiştiren ve turunculaşmaları önleyen bir üründür. Tam olarak saçın rengini açmasa da grileştirme etkisi ile saçta daha açık tonların öne çıkmasını sağlayacaktır. Balyaj, ombre, gölge veya saç kontürü gibi uygulamaların daha belirgin hale gelmesinin de yolu mor şampuan uygulamasından geçmektedir.

 

Mor Şampuan Saçı Sertleştirir mi?

 

Mor şampuan, sağlığı tehdit etmeyen içeriklerden üretilen bir üründür. Bu şampuanın saçta ekstra hasara neden olması da bu sebeple beklenemez. Doğal saçlar, boya sonrasında belirli bir miktara kadar yıpranabilir. Bu yıpranma, kullanılan ürünlere ve saçın yapısına bağlı olarak değişecek oranlarda gerçekleşecektir.

 

Boyama sonrasında kullanılan mor şampuanın ise saçı boya kadar yıpratması söz konusu değildir. Ayrıca saça kaybettiği nemi kazandırmak için gerekli bakımı yapmak ve uygun mor şampuanı almak da ekstra hassasiyeti önleyecektir.

 

Mor Şampuan Keratini Bozar mı?

 

Mor şampuan, saçın doğal yapısını bozmayacak içeriklere sahiptir. Ancak boyanın oluşturduğu yıpranmanın etkisiyle saçınızın yapısında belli başlı değişiklikler gözlemlenebilir. Mor şampuan ise ekstra bir hasara neden olmaz. İlk kullanımlarda saçın ürüne alışması için zamana ihtiyaç olsa da özellikle saç kremleri ve maskelerin de etkisiyle aşırı yıpranmaların önüne geçilebilir.

 

Mor Şampuan Yorumları

 

Cruelty free mor şampuan hem saçlarınıza hem de hayvanlar üzerinde test edilmiyor oluşuyla aklınıza hitap edecek. Zararsız içerikleri ve cruelty free etiketiyle mor şampuan, kullananları memnun etmeye devam ediyor.

 

Mousson mor şampuan, kuaförlerin kullandığı mor şampuan ve onun profesyonel etkisiyle evlerinize geliyor. Kullanıcılarından olumlu geri dönüşler alan bu benzersiz ürün sayesinde saçlarınıza boyandığı ilk günkü havalı etkiyi geri kazandıracaksınız!

 

Mor Şampuan Günlük Şampuan Değildir

 

Mor şampuanla ilgili yapılan en büyük hatalarda bir tanesi de mor şampuanı kişinin gündelik olarak kullanabileceği bir şampuan zannedilmesidir. Oysa mor şampuan, aynı zamanda vegan şampuan'dır ve  klasik bir şampuan görevi üstlenmez. İçerisindeki pigmentler ve özel formülü sayesinde saçlardaki sıcak yansımaları dengeleyen mor şampuanın, her yıkamada değil, saçın durumuna göre haftada belli sayıda kullanılması önerilir.

 

Saç rengine ve yapısına göre haftada bir veya iki kez uygulanabileceği gibi iki haftada, on günde bir gibi bir uygulama sıklığı da uygulanabilir. En etkili çözüm için mor şampuan düzenli olarak kullanılmalıdır. Bunun haricinde kalan zamanlarda ise işlem görmüş saçlar için yapıcı etkisi olan şampuan ve saç kremleri uygulanmalıdır.

 

Mor Şampuan Bölgesel Olarak Uygulanabilir

 

Mor şampuan, normal şampuanların aksine bölgesel olarak uygulanabilir. İşlem gören kısım yalnızca bir bölümdeyse, saçta ombre balyaj gibi bölgesel boya işlemleri varsa mor şampuanı tüm saça uygulamaya gerek olmayacaktır. Şampuanı yalnızca belirli bir bölgeye uygulayarak da istenen sonuç elde edilebilir.

 

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Tıpkı gündelik şampuanların kullanımı gibi mor şampuan da nemli saçın üzerine uygulanıp 1-3 dakika boyunca nazikçe masaj yapılarak saça yedirilir ve daha sonrasında durulanır. Mor renkteki yapısı ilk defa kullananlara garip gelse de saçınızda mor bir etki bırakmayacağından emin olabilirsiniz. Gerekli durumlarda saçta birkaç dakika bekletilip durulama işlemine öyle geçilebilir.

 

 

Sülfatsız Mor Şampuan!

 

Sülfat, bilimsel ismiyle SLS yani Sodium Lauret Sulfate, köpürtme özelliğine sahip olması sebebiyle birçok temizlik maddesinde kullanılan bir maddedir. Köpürme işleminin temizleme oranını artırdığı yönündeki inanç ve alışkanlıklardan ötürü birçok güzellik ve temizlik ürünü içeriğinde sülfat kullanılır. Ancak sülfatın cilde ve saçlarınıza birçok zararı vardır. Piyasada bulunan birçok mor şampuanın içerisinde sülfat bulunur. Mousson Laboratories ise doğal içeriğiyle bir ilke imza atarak mor şampuanın içerisinden sülfatı arındırmıştır. Hem saçınızı ilk günkü renginde tutmak hem de sağlığını korumak için Mousson sülfatsız Mor Şampuan sizi bekliyor.

 

 

 

Vegan Şampuanların Yükselişi: Mousson Laboratuvarları'nın Bitkisel Formülleri

Mousson vegan şampuanları, saçınıza doğal bakım sunar. Etik ve etkili bir seçim için Mousson'un vegan şampuanlarını keşfedin!

Mor Şampuanın Gücü: Mousson ile Saçlarınızda Devrim Yaratın!

Mousson Mor Şampuan, sarı ve gri saçların bakımını yapar, turunculaşmayı önler. Saçınıza parlaklık ve canlılık katar. Deneyin, farkı görün!

Sülfatsız Şampuanın Faydaları ve Zararları

Sülfat saç ve saç derisinin dogal yapısını bozar, tahriş eder ve kurutur. Bununlada kalmaz

Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi

Herkesin kendine göre saç tipi var ama kimsenin kendine özel şampuanı maalesef yok. Fakat bazı

Tuzsuz Şampuan Kullanmak Tek Başına Yeterli mi?

Şampuanların içinde zararlı kimyasallar olduğunu biliyoruz, bu sebeple sülfatsız parabensiz

3 Adımda Mor Şampuan Nedir, Nasıl Kullanılır?

Saçlarınız ne yazık ki ilk boyandığı günkü ton ve renkte kalmaz. İlk yıkamadan itibaren

Curly Girl Method Hakkında Her Şey!

Curly girl method yani kıvırcık kız metodu hayatımıza Lorraine Massey’in kıvırcık saçlar

Vegan Şampuan Hakkında Merak Edilen Her Şey

Vegan şampuan, içeriğinde direkt ya da dolaylı yoldan, hayvanlardan elde edilmiş herhangi bir ürün ya da bileşen olmayan şampuan anlamına gelmektedir.

Doğal İçerikli Şampuan Nasıl Olur? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Doğal içerikli şampuan çeşitleri; sülfat, paraben ve buna benzer kimyasal maddeler barındırmayan Vegan şampuan diye de bilinen tamamen temiz içerikli olması nedeniyle kimyasal şampuanlarla aynı temizleme etkisini gösterir.

Saç Bakımında Devrim: Mousson ile Sağlıklı Saçların Sırları

Saçlar, kişisel bakım rutinlerimizin vazgeçilmez bir parçasıdır ve sağlıklı saçlara sahip olmak, hem kendimizi iyi hissetmemize hem de iyi görünmemize yardımcı olur.

Saç Bakımı: Güzel ve Sağlıklı Saçların Sırları

Saçlar, kişisel bakım rutininin ve genel görünümün önemli bir parçasıdır. Güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmak, doğru saç bakımı tekniklerini ve ürünlerini kullanmakla mümkündür.

Saç Kremi Kullanmanın Püf Noktaları: Saçlarınıza Mousson Dokunuşu

Saç bakımı, sağlıklı ve güzel saçlar için önemli bir adımdır. Saç kremi, saçların nemlenmesine, beslenmesine ve kolayca taranmasına yardımcı olan önemli bir üründür.

Bakım Şampuanı: Saçlarınızı Canlandırmanın Yolu

Bakım şampuanı, saçların sağlıklı, parlak ve güçlü kalmasını sağlamak için özel olarak formüle edilmiş bir saç temizleme ürünüdür.

Saç Bakımı: Güzel ve Sağlıklı Saçların Sırrı

Günlük yaşamın yoğun temposunda, saçlarımız çevresel etkenler, stres ve yanlış bakım uygulamaları nedeniyle yıpranabilir.